Sociale

Shiko te gjitha

Vështirësitë e riintegrimit të të kthyerve shqiptarë nga emigracioni

20/08/2018

Emigracioni ilegal dhe azilkërkimi në Gjermani për motive ekonomike tanimë duket një kapitull i mbyllur për qytetarët e Shqipërisë. Plot...

Policia apel shoferëve: Rrugët nuk janë pistë garash

13/08/2018

Policia e Shtetit vijon t’u bëjë thirrje drejtuesve të automjeteve të ulin...

20 tërmete të tjera pas së shtunës, në Dibër toka vijon të lëkundet

13/08/2018

Pas tërmetit të fuqishëm të së shtunës, zona e Dibrës vijon të...

Atletico, superkampion i Evropës. Reali “mbytet” pa Ronaldon

16/08/2018

Në Talin të Estonisë, Atletico Madrid fitoi Superkupën e Evropës, duke mundur...