Aktualitet

Ministria e Shëndetësisë: Fruthi, zyrtarisht epidemi

Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar zyrtarisht se fruthi është shndërruar në epidemi. Që prej Janarit deri më tani, kjo sëmundje infektive ka prekur 162...

Te Fundit

Politika

Zgjerimi i BE, Juncker dhe Hahn të dielën në Shqipëri/ Axhenda

Pasditen e së dielës Shqipërinë pritet që ta vizitojnë Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker dhe Komisioneri i Zgjerimit, Johannes Hahn. Dy zyrtarët e...

Vendi

Moti Sot ( 16 Shkurt )

Mëngjes 3°C  Me pak vranësira 9 kmph LVL 65% Pasdite 13°C  Me pak vranësira 6 kmph JP 48% Mbrëmje 10°C  Me pak vranësira 6 kmph JL 69%

Kulture

Gjergj Kastrioti, heroi kombëtar i shqiptarëve, që turqit e krahasonin me...

Kur bëhen listat me gjeneralët më të mirë të historisë, ato zakonisht priren të largohen nga tema aq sa disa emra të debatueshëm shkaktojnë...

“Këtë e kam shkrue për gruen tande”/ E vërteta e këngës...

Muza që ka inspiruar një prej këngëve më të bukura të dashurisë (“Ky marak” nga Pjetër Gaci), ishte një prej femrave më të bukura...

Social

8,699FansaPëlqeje
31NdjekësitNdjek

Më të lexuara

Emergjencat Civile japin alarmin: Rrezikohemi nga përmbytjet!

Vendi ynë pritet të përfshihet nga reshje të mëdha shiu, nis nga dita e nesërme (e enjte) e deri më 4 dhjetor (e hëna...

Familja “Xhabija” nxirret forcërisht nga banesa e tyre

Familja Xhabija në Shkodër është nxjerrë forcërisht nga banesa. Edhe pse jetojnë si qeramrrës prej thuajse 50 vitesh në një ndërtesë njëkatëshe në të...

Si u arrestua i “forti” i Shkodrës?

Zbardhen detaje për arrestimin e Renard Tatës, i etiketuar si i paprekshmi dhe i forti i Shkodrës. Arrestimi u bë në momentin që vajzat po...

Historia e dhimbshme e Marigosë që qëndisi flamurin e Pavarësisë

Marigo Pozio vdiq e vetmuar në Tiranë, pasi kishte humbur fëmijët dhe bashkëshortin nga turbekulozi. Risjellim në këtë ditë një shkrim të antropologut Jakov Milaj...

Sport

Ministria e Shëndetësisë: Fruthi, zyrtarisht epidemi

Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar zyrtarisht se fruthi është shndërruar në epidemi. Që prej Janarit deri më tani, kjo sëmundje infektive ka prekur 162...

Zgjerimi i BE në Ballkan/ Rritja e rolit të Bundestagut mund të frenojë procesin

Parlamenti gjerman do të ketë një rol më të madh në vendimet për pranimin e anëtarëve të rinj në Unionin Europian dhe kjo sipas...

Përgjaken rrugët, dy të vdekur dhe një i plagosur

Një aksident i rëndë rrugor me dy të vdekur dhe një të plagosur ka ndodhur orët e para të mëngjesit të kësaj të shtune...

Bota

Planifikoi vrasjen e familjes, ja gracka që i ngre policia 22-vjeçarit

Një 22-vjeçar rus ra në grackën e policisë, ndërkohë që mendonte se kishte paguar në vrasës me pagesë për të vrarë pjesëtarët e pasur...

“Të paktën në parajsë do të ketë ushqim”

Lufta në  Sirisë ka sjellë vdekje të shumta. E ndërsa lufta zhvillohet fëmijët luftojnë për të mbjetuar. Bombardimi 5 ditor nga forcat qeveritare siriane...

Sondazhi: Rreth 70 për qind e qytetarëve mbështesin Putin

Një sondazh i kryer së fundmi në Rusi sugjeron se pjesa dërrmuese e popullsisë mbështet presidentin Putin, një tjetër tregues se fitorja e tij...

400 kg kokainë nga Argjentina në Rusi me postën e ambasadës, ja “gracka” e...

Në një operacion të paprecedentë të përbashkët policor argjentino-rus si në një film hollivudian, gjashtë persona ranë në pranga në përpjekje për të trafikuar...

Teknologji

Xheli që zëvendëson qepjen kirurgjikale – VIDEO

Një masë xheli, e cila ngjitet mbi plagë pritet të zëvendësojë qepjen kirurgjikale, duke e mbajtur plagën e mbyllur deri sa ajo të mbyllet...