Anchelotti kërkon tituj me Napolin dhe flet për Icardin: I pëlqen të gjithëve, jo vetëm mua

Prej 3 ditësh Napoli ka nisur fazën përgatitore për sezonin e ri, ndërsa trajneri Anchelotti ka folur sot për herë të parë për objektivat dhe lojtarët që skuadra synon të afrojë në merkaton e verës.

Fillimisht Anchelotti është shprehur se ka ardhur moment që Napoli të synojë fitoren e një kupë këtë sezon, ndërsa pyetur për mundësitë e transferimit të Mauro Icardit italiani është shprehur:

“Ai është një lojtar që vlerësohet nga shumë profesionist të fushës, jo vetëm nga unë. Për napolin do të ishte mirë të afroheshin lojtarë me kredibilitet. Gjithsesi ky është një vlerësim për lojtarin dhe asgjë më shumë.”