Gilman Lika rikthehet tek Vllaznia

451 0

Gilman lika eshte lojtari me i ri i vllaznise.
Burime brenda klubit bejne me dije per antena televizion, se ne oret e vona te se martes eshte arritur akordi me futbollistin qe ai te rivishet kuqeblu per sezonin  e ri futbollistik

Gilman Lika rikthehet tek Vllaznia

Gjate oreve ne vazhdim pritet zyrtarizimi perfundimtar

Gilman Lika rikthehet serish  pas dy vitesh   tek ekipi i tij i zemres.
Burime te sigurta i bene me dije Antena Television se futbollisti Shkodrane ka rene dakort qe te vishet kuqeblu ne sezonin e ardhshem futbollistik, ate 2017-2018.
Gjate oreve te mbremjes te se Martes eshte rene dakordesia mes lojtarit dhe stafit drejtues te Klubit, dhe  ne oret ne vazhdim pritet vetem firmosja e kontartes qe me shume mundesi do jete nje vjecare.
Ishte perfol prej ditesh qe Shkodrani Lika ishte ne tratative me ekipin Shkodrane dhe me ne fund u mbyll me sukses pasi ai do jete ne rradhet e vllaznise.
N je afrim I tille eshte shume pozitiv per Kuqeblute duke pare dhe eksperiencen qe ka mbi supe ky lojtar i cili pervec se ka luajtur me Vllaznine ne te shkuaren, ai ka shetitur disa ekipe brenda dhe jashte vendit por mbi te gjitha eshte bere pjese e Kombetares Shqipetare ne 19 takime.
Se fundmi Lika u aktivizua per dy sezone tek ekipi kryeqytetas I Tiranes ku zhvidhoj rreth 55 takime.
Me afrimin e futbollisteve Hasani dhe Lika, te cilet njiohen per potencialet e tyre, Ekipi Shkodrane mend te qyhet I  konsoliduar disi.
Me shume mundesi pervec ketyre dy emrave te ofruar deri me tani, do tu bashkohet dhe Kosovari Ramadani, I cili mesohet se ka treguar nje nivel te kenaqshem deri ne keto momente. Sa i perket lojtarve tjere ne prove, me shume mundesi do kthehen anjdej nga kane ardhur pasi nuk jane te denje per kete fanele.
Detaj tjeter I bere me dije per Antena television eshte dhe se rreth dates 8 te ketij muaji, ekipi do ti drejtohet Beranjes te Malit te Zi per tre Kryer fazen Pergaditore.

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Antena Televizion