Haradinaj: Demokracia, i përcakton liderit të ardhmen politike

Kryeministri i dorëhequr Ramush Haradinaj ka dhënë një mesazh të qartë për të gjithë liderët politikë në Kosovë, ndërsa ka shtuar se ata kanë kontratë me popullin dhe me shtetin.Përmes një postimi në ‘Facebook’ Haradinaj tha se demokracia në Kosovë duhet të ndërtohet mbi bazën e vlerave euro-atlantike.