Meta: Jo më “fake state”, Shqipëria e para

 

 

 

I përmendur sërish këtë të hënë, në vazhdën e shumë “cicërimave” të shkëmbyera me njëri-tjetrin në rrjetet sociale, Presidenti Meta ka reaguar sërish ndaj kryeministrit Rama.

 

 

Shefi i ekzekutivit ka konfirmuar përmes “Twitter”-it se do të marrë “de jure” rolin e ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, derisa Gjykata Kushtetuese, aty ku do të ankohet Partia Socialiste, t’i japë zgjidhje ngërçit mes Kryeministrisë dhe Presidencës sa i përket kandidaturës së Gent Cakajt, apo mosdekretimin e shkarkimit të ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati.