Meta takohet me Sekretarin e Shtetit: Me rëndësia stabiliteti në rajon

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka zhvilluar një takim me Sekretarin e Shtetit Amerikan, Mike Pompeo.

 

 

Në Facebook, Presidenti Ilir Meta thote se me Pompeon u takua gjatë Mëngjesit të Lutjeve, ku kanë diskutuar marrëdhëniet mes dy vendeve, por edhe për sigurinë dhe stabilitetin në rajon.

 

 

Postimi i Metës në Facebook

 

 

Shumë i lumtur të isha sot në krah të Sekretarit të Shtetit, Mike Pompeo gjatë Mëngjesit të Lutjeve në Uashington.

 

 

Folëm për partneritetin e shkëlqyer të dy vendeve tona dhe rëndësinë e forcimit të sigurisë dhe stabilitetit në rajonin tonë. Zoti e bekoftë miqësinë shqiptaro-amerikane!