Po vidhte gaz, shqiptarja rrezikon një lagje të tërë

Një 39 vjeçare shqiptare po proçedohet nga policia italiane pasi ishte zbuluar duke vjedhur gaz. Siç raportohet nga mediat italiane, ngjarja ka ndodhur në zonën Fasano, ku shqiptarja me iniciale S.A, kishte mundur që nga viti 2015 kishte vjedhur gati 6 mijë kub gaz, e cila kapte shifrën e 1500 eurove.

Mësohet se zbulimi i gruas, e cila jetonte në varfëri në një shtëpi në qendrën historike, erdhi pasi u denoncua nga firma e gazit. Firma e gazit tha se ajo kishte thyer vulat dhe sahatin, duke vënë në rrezik një lagje të tërë, pasi nga rrjedhja e gazit mund të çonte në ndonjë shpërthim të mundshëm.