Sulmohet dhe vritet futbollisti i njohut

437 0

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e futbollit, pasi një lojtar është vrarë nga bandat ditën  sotme. Bëhet fjalë për sulmuesin Georges Griffiths, i cili ka luajtur për gjigantët çekë Sparta Prague dhe së fundmi skuadrën hungareze Diosgyor, ky i fundit ka humbur jetën sot në Bregun e Fildishtë.

Lajmin e ka bërë të ditur “The Sun”, e cila ka shkruar se, lojtari ka qenë për vizitë në vendlindjen e tij, në Bregun e Fildishtë dhe një bandë e armatosur e kanë sulmuar këtë të fundit për ti grabitur automjetin e tij, tip Mercedes 4X4.

Fillimisht, lojtari ka refuzuar ta dorëzojë mjetin dhe më pas, banda e armatosur, duke hasur në rezistencën e tij, ka qëlluar me armë duke e plagosur rëndë. Edhe pse ai është dërguar menjëherë në spital, mjekët nuk ja kanë dalë ta mbajnë lojtarin në jetë.

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Antena Televizion